Parasport Danmark logo hvid.png

Københavns Døves Idrætsforening Døvania

Klubinfo

Klub nr.
00 036
Adresse
Brohusgade 17, 2200 København N
E-mail
bestyrelse@dovania.dk
Hjemmeside
http://www.dovania.dk
Klubtype
Medlem
DIF nr.
19108031

Kontaktperson(er)

Navn
Christian Høybye
Rolle
Formand
E-mail
christian@dovania.dk
Navn
Britt Nøhr Pedersen
Rolle
Bestyrelsesmedlem
E-mail
britt@dovania.dk
Navn
Sabine Brink
Rolle
Næstformand
E-mail
sabine@dovania.dk

Idrætter

Københavns Døves Idrætsforening Døvania understøtter følgende idrætter

Badminton

Handicaptyper
Døve
Aldersgruppe
Alle
Tid og sted

Tid: tirsdage og torsdage


Kontaktperson:  Jesper Søndergaard

Email: badminton@dovania.dk

Bowling

Handicaptyper
Døve
Aldersgruppe
Alle
Tid og sted

Tid: onsdage


Kontaktperson: Kristin Martinsen

Email: bowling@dovania.dk

Golf

Handicaptyper
Døve
Aldersgruppe
Alle
Tid og sted

Kontaktperson: Claus Jul Larsen

Email: golf@dovania.dk

Håndbold

Handicaptyper
Døve
Aldersgruppe
Alle
Tid og sted

Kontaktperson: Charly Witt

Email: charly@dovania.dk

Orienteringsløb

Handicaptyper
Døve
Aldersgruppe
Alle
Tid og sted

Kontaktperson: Louise Peitersen

Email: orientering@dovania.dk

Volleyball

Handicaptyper
Døve
Aldersgruppe
Alle
Tid og sted

Tid: onsdage og fredage


Kontaktperson: Jonas Andersson

Email: volleyball@dovania.dk