Parasport Danmark logo hvid.png

Medarbejdere

Her kan du finde en oversigt over alle Parasport Danmarks ansatte listet i alfabetisk rækkefølge. Du kan også klikke dig ind på hver enkelt afdeling eller bruge søgefeltet.
Parasport Danmarks medarbejdere er placeret på tre kontorer: 

Brøndby, Idrættens Hus, 2605 Brøndby
Viborg, Skottenborg 12-14, 8800 Viborg
Vejle, Vedelsgade 25, 4. sal, 7100 Vejle

Generelle mailadresser
Henvendelser til IT-teamet: support@parasport.dk
Opdatering af klubinformationer: klub-reg@parasport.dk
Henvendelser vedr. abonnement på Parasport-bladet: abonnement@parasport.dk
Henvendelser til Kommunikations-teamet: kommunikation@parasport.dk
Øvrige generelle henvendelser: info@parasport.dk

Ivan Løvstrup
Direktør
Team:
Organisation & Ledelse
Mobil:
24 60 40 60
Søren Jul Kristensen
Bredde- og Teamchef
Team:
Organisation & Ledelse
Mobil:
20 30 60 88
Michael Møllgaard Nielsen
Elite- og Teamchef
Team:
Organisation & Ledelse
Mobil:
20 82 02 69
Hanne Hede
Økonomichef
Team:
Organisation & Ledelse • Økonomi & HR
Mobil:
20 33 37 78
Jørn Erik Simonsen
Idrætskonsulent
Team:
Bredde og Motion • Klubber og kommuner
Mobil:
20 77 57 59
Stine Sloth Jensen
Idrætskonsulent
Team:
Bredde og Motion • Rekruttering
Mobil:
61 18 57 03
Anette Svejstrup
Idrætskonsulent
Team:
Bredde og Motion • Event
Mobil:
20 99 03 44
Mogens Jensen
Idrætsmedarbejder
Team:
Bredde og Motion • Event • Udvikling
Mobil:
20 33 50 40
Alex Skærlund
Idrætsmedarbejder
Team:
Bredde og Motion • Udvikling
Mobil:
51 59 72 75
Anders Dehlholm
Idrætskonsulent
Team:
Bredde og Motion • Klubber og kommuner • Landstræner
Mobil:
20 32 42 26
Torben Nygaard
Idrætskonsulent
Team:
Event • Rekruttering
Mobil:
24 91 44 85
Bo Petersen
Idrætsmedarbejder
Team:
Event • Talent og elite
Mobil:
51 59 72 76
Michael Frandsen Hansen
Idrætsmedarbejder
Team:
Event • Kommunikation, IT & grafik • Sportsmedicin
Mobil:
23 99 57 77
Mansoor Siddiqi
IT-chef
Team:
Event • Kommunikation, IT & grafik • Sportsmedicin
Mobil:
40 84 24 57
Peter Rosenmeier
Rekrutteringsansvarlig Rising Stars
Team:
Forretning
Mobil:
24 48 83 18
Jonas Schmidt Christensen
Elitekonsulent
Team:
Forretning • Talent og elite
Mobil:
21 25 30 58
Sarah Thomsen
Idrætskonsulent og projektleder
Team:
Klubber og kommuner
Mobil:
26 84 77 82
Annette Duch
Idrætsmedarbejder
Team:
Klubber og kommuner • Økonomi & HR
Mobil:
51 59 72 72
Jens Winther
Idrætskonsulent
Team:
Klubber og kommuner
Mobil:
20 15 44 48
Ane Rønn Johansson
Kommunikationskonsulent
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
22 36 10 93
Jannik Lund Andersen
Kommunikationskonsulent
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
51 27 17 60
Signe Sjølund Torp
Kommunikationskonsulent
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
30 70 44 77
Abu Shadat Md. Sohab
IT-support
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
92 43 27 27
Peter Blomsgård Hansen
Studentermedhjælper
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Dan Lam
Grafiker
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
51 59 72 86
Janni Due Lassen
Grafiker
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
51 59 72 90
Burhan Yurtseven
IT-Medarbejder
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
21 67 93 88
Bjarne Sten Jensen
Idrætsmedarbejder
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
29 33 20 40
Nikolaj Jartved
Idrætsmedarbejder
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
26 37 39 36
Lasse Eriksen
Studentermedhjælper
Team:
Kommunikation, IT & grafik
Line Damkjær Kruse
Idrætskonsulent
Team:
Rekruttering • Talent og elite
Mobil:
51 28 71 35
Allan Jensen
Idrætsmedarbejder
Team:
Rekruttering • Udvikling
Mobil:
40 11 49 81
Thomas Pedersen
Idrætsmedarbejder
Team:
Rekruttering • Udvikling
Mobil:
51 59 72 78
Ricky Nielsen
Idrætskonsulent
Team:
Rekruttering
Mobil:
22 22 61 59
Lykke Guldbrandt
Idrætskonsulent
Team:
Sportsmedicin • Talent og elite
Mobil:
29 10 31 30
Christoffer Petersen
Projektkonsulent
Team:
Talent og elite • Landstræner
Mobil:
51 59 72 91
Teis Gröflin Corneliussen
Idrætskonsulent
Team:
Udvikling
Mobil:
40 18 17 20
Jonathan Vaarst
Idrætskonsulent
Team:
Udvikling
Mobil:
30 62 22 01
Gitte Olesen
HR-ansvarlig
Team:
Økonomi & HR
Mobil:
51 59 72 80
Ditte Lilja Petersen
Team:
Økonomi & HR
Mobil:
40 12 81 97
Connie Jensen
Idrætsmedarbejder
Team:
Øvrige
Anne-Dorte Andersen
Idrætskonsulent
Team:
Øvrige
Mobil:
21 34 44 24
Martin Rix Sørensen
Idrætsmedarbejder
Team:
Øvrige
Mobil:
23 72 71 06
Arne Mikkelsen
Idrætskonsulent
Team:
Øvrige
Mobil:
51 55 98 55
Trine Margrethe Jensen
Idrætsmedarbejder
Team:
Øvrige
Mobil:
51 59 72 77
Peder Kjær
Idrætsmedarbejder
Team:
Øvrige
Mobil:
51 59 72 74
Visti Lindemann
Alpint skiløb
Team:
Landstræner
Mobil:
30 24 07 30
Jesper Hvalsøe
Cykling
Team:
Landstræner
Mobil:
20 80 10 05
Kristian Otto Ipsen
Goalball - Herrer
Team:
Landstræner
Jason Jay Regier
Kørestolsrugby
Team:
Landstræner
Mobil:
51 42 39 48
Astrid Gemal
Ridning
Team:
Landstræner
Mobil:
21 45 35 36
Jonas Jacobsson
Skydning
Team:
Landstræner
Jens Møllenberg
Skydnng - Landsholdschef
Team:
Landstræner
Mobil:
40 27 92 83
Bjarne Johansen
Taekwondo
Team:
Landstræner
Mobil:
40 53 77 00
Brian Danel Marshall
Svømning
Team:
Landstræner
Mobil:
61 28 63 56