Parasport Danmark logo hvid.png

Medarbejdere

Her kan du finde en oversigt over alle Parasport Danmarks ansatte listet i alfabetisk rækkefølge. Du kan også klikke dig ind på hver enkelt afdeling eller bruge søgefeltet.

Generelle mailadresser
Henvendelser til IT-teamet: support@parasport.dk
Opdatering af klubinformationer: klub-reg@parasport.dk
Henvendelser vedr. abonnement på Parasport-bladet: abonnement@parasport.dk
Henvendelser til kommunikationsteamet: kommunikation@parasport.dk
Øvrige generelle henvendelser: info@parasport.dk

Ivan Løvstrup
Direktør
Team:
Ledelse • Kommunikation og Kommerciel
Mobil:
24 60 40 60
Michael Møllgaard Nielsen
Sportschef
Team:
Ledelse • Sport
Mobil:
20 82 02 69
Søren Jul Kristensen
Udviklingschef
Team:
Ledelse • Udvikling
Mobil:
20 30 60 88
Hanne Hede
Økonomi- og Administrationschef
Team:
Ledelse • Økonomi og Administration
Mobil:
20 33 37 78
Gitte Olesen
Chefsekretær
Team:
Økonomi og Administration
Mobil:
51 59 72 80
Ditte Lilja Petersen
Økonomimedarbejder
Team:
Økonomi og Administration
Mobil:
40 12 81 97
Michael Frandsen Hansen
IT koordinator
Team:
Økonomi og Administration
Mobil:
23 99 57 77
Trine Margrethe Jensen
Administrativ koordinator
Team:
Økonomi og Administration
Mobil:
51 59 72 77
Annette Duch
Administrativ koordinator
Team:
Økonomi og Administration
Mobil:
51 59 72 72
Bo Petersen
Administrativ koordinator
Team:
Økonomi og Administration
Mobil:
51 59 72 76
Burhan Yurtseven
Administrativ koordinator
Team:
Økonomi og Administration
Mobil:
21 67 93 88
Peder Kjær
Administrativ koordinator
Team:
Økonomi og Administration
Mobil:
51 59 72 74
Bjarne Sten Jensen
Administrativ koordinator
Team:
Økonomi og Administration
Mobil:
29 33 20 40
Peter Blomsgård Hansen
Studentermedhjælper
Team:
Økonomi og Administration
Mobil:
51 15 76 45
Jannik Lund Andersen
Kommunikationskonsulent
Team:
Kommunikation og Kommerciel
Mobil:
51 27 17 60
Ane Rønn Johansson
Kommunikationskonsulent
Team:
Kommunikation og Kommerciel
Mobil:
22 36 10 93
Dan Lam
Grafiker
Team:
Kommunikation og Kommerciel
Mobil:
51 59 72 86
Anders Dehlholm
Idrætskonsulent
Team:
Sport • Landstræner
Mobil:
20 32 42 26
Anette Svejstrup
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
20 99 03 44
Anne-Dorte Andersen
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
21 34 44 24
Christoffer Petersen
Idrætskonsulent
Team:
Sport • Landstræner
Mobil:
51 59 72 91
Jens Winther
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
20 15 44 48
Jonas Schmidt Christensen
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
21 25 30 58
Mansoor Siddiqi
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
40 84 24 57
Peter Rosenmeier
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
24 48 83 18
Ricky Nielsen
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
22 22 61 59
Stine Sloth Jensen
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
61 18 57 03
Torben Hahn Nygaard
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
24 91 44 85
Arne Mikkelsen
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
51 55 98 55
Lasse Eriksen
Para-atletikassistent
Team:
Sport
Mobil:
40 11 72 14
Torben Søderberg
Idrætsmedarbejder
Team:
Sport
E-mail:
torben@muddy.dk
Mobil:
26 70 59 69
Troels Højbjerre
Idrætsmedarbejder
Team:
Sport
E-mail:
Henrik Rye Rasmussen
Idrætskonsulent
Team:
Sport
Mobil:
24 45 96 48
Sarah Thomsen
Udviklingskonsulent
Team:
Udvikling
Mobil:
26 84 77 82
Teis Gröflin Corneliussen
Udviklingskonsulent
Team:
Udvikling
Mobil:
40 18 17 20
Line Damkjær Kruse
Udviklingskonsulent
Team:
Udvikling
Mobil:
51 28 71 35
Jonathan Vaarst
Udviklingskonsulent
Team:
Udvikling
Mobil:
30 62 22 01
Jørn Erik Simonsen
Udviklingskonsulent
Team:
Udvikling
Mobil:
20 77 57 59
Alex Skærlund
Undervisningskoordinator
Team:
Udvikling
Mobil:
51 59 72 75
Allan Jensen
Undervisningskoordinator
Team:
Udvikling
Mobil:
40 11 49 81
Mogens Jensen
Undervisningskoordinator
Team:
Udvikling
Mobil:
20 33 50 40
René Sloth
Undervisningskoordinator
Team:
Udvikling
Mobil:
40 21 43 32
Thomas Pedersen
Undervisningskoordinator
Team:
Udvikling
Mobil:
51 59 72 78
Visti Lindemann
Alpint skiløb
Team:
Landstræner
Mobil:
30 24 07 30
Jesper Hvalsøe
Cykling
Team:
Landstræner
Mobil:
20 80 10 05
Jason Jay Regier
Kørestolsrugby
Team:
Landstræner
Mobil:
51 42 39 48
Astrid Gemal
Ridning
Team:
Landstræner
Mobil:
21 45 35 36
Jonas Jacobsson
Skydning
Team:
Landstræner
Jens Møllenberg
Skydnng - Landsholdschef
Team:
Landstræner
Mobil:
40 27 92 83
Bjarne Johansen
Taekwondo
Team:
Landstræner
Mobil:
40 53 77 00
Brian Daniel Marshall
Svømning
Team:
Landstræner
Mobil:
20 37 96 83
Anders Østergaard
Goalball
Team:
Landstræner
Mobil:
42 40 00 09