Parasport Danmark logo hvid.png

Kontakt

Her kan du finde en oversigt over alle Parasport Danmarks ansatte listet i alfabetisk rækkefølge. Du kan også klikke dig ind på hver enkelt afdeling eller bruge søgefeltet.

Parasport Danmarks idrætskonsulenter er placeret i tre teams:

Team Øst - dækker Region Hovedstaden og Region Sjælland
Idrættens Hus, 2605 Brøndby, tlf.: 51 59 72 77, mail: teamost@parasport.dk

Team Nord - dækker Region Nordjylland og Region Midtjylland
Skottenborg 12-14, 8800 Viborg, tlf.: 51 59 72 72, mail: teamnord@parasport.dk

Team Syd - dækker Region Syddanmark
Vedelsgade 25, 7100 Vejle, tlf.: 51 59 72 73, mail: teamsyd@parasport.dk

Abu Shadat Md. Sohab
IT Supporter
Afdeling:
IT
Mobil:
92 43 27 27
Alex Skærlund
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Syd
Mobil:
51 59 72 75
Allan Jensen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Nord
Mobil:
40 11 49 81
Anders Dehlholm
Atletik
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
61 33 16 77
Ane Rønn Johansson
Kommunikationskonsulent
Afdeling:
Kommunikation
Mobil:
22 36 10 93
Anette Svejstrup
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Nord, Bredde og udvikling
Mobil:
20 99 03 44
Anne Tøttrup Andersen
Projektleder (På barsel)
Afdeling:
Team Nord
Mobil:
61 18 57 03
Anne-Dorte Andersen
Projektmedarbejder
Afdeling:
Team Øst
Mobil:
21 34 44 24
Annette Duch
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Nord
Mobil:
51 59 72 72
Anni Vestergaard Horsted
Projektmedarbejder
Afdeling:
Team Syd
Mobil:
51 59 72 88
Arne Mikkelsen
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Øst
Mobil:
51 55 98 55
Astrid Gemal
Ridning
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
21 45 35 36
Bent Gaarsted
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Øst
Mobil:
24 24 27 78
Bjarne Johansen
Taekwondo
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
40 53 77 00
Bjarne Kragh
Svømning
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
31 72 48 07
Bjarne Sten Jensen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Nord
Mobil:
29 33 20 40
Bo Petersen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Øst
Mobil:
51 59 72 76
Burhan Yurtseven
IT-medarbejder
Afdeling:
IT
Mobil:
21 67 93 88
Christoffer Petersen
Bordtennis
Afdeling:
Landstræner, Team Øst
Mobil:
51 59 72 91
Connie Jensen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Syd
Dan Lam
Grafiker
Afdeling:
IT
Mobil:
51 59 72 86
Gitte Olesen
HR-ansvarlig
Afdeling:
Sekretariat og økonomi
Mobil:
51 59 72 80
Hannah Maya Fold Kjærsgaard
Goalball - kvinder
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
20 50 84 45
Inge Slorup
Regnskabsmedarbejder
Afdeling:
Sekretariat og økonomi
Mobil:
51 59 72 82
Janni Due Lassen
Grafiker
Afdeling:
IT
Mobil:
51 59 72 90
Jannik Lund Andersen
Kommunikationskonsulent
Afdeling:
Kommunikation
Mobil:
51 27 17 60
Jason Jay Regier
Kørestolsrugby
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
51 42 39 48
Jens Møllenberg
Skydning
Afdeling:
Landstræner
E-mail:
jm@exowave.com
Mobil:
40 27 92 83
Jens Winther
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Øst
Mobil:
20 15 44 48
Jesper Hvalsøe
Cykling
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
20 80 10 05
Joachim Alstrøm
Goalball - Kvinder
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
31 19 91 94
Jonas Schmidt Christensen
Elitekonsulent
Afdeling:
Elite, Team Øst
Mobil:
21 25 30 58
Jørn Erik Simonsen
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Nord
Mobil:
20 77 57 59
Kasper Rasmussen
IT-supporter
Afdeling:
IT
Mobil:
51 59 72 79
Kjeld Andersen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Øst
Mobil:
26191361
Kristian Bang Larsen
Redaktør
Afdeling:
Kommunikation
Mobil:
21 45 06 47
Line Damkjær Kruse
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Nord
Mobil:
51 28 71 35
Line Mortensen
Studentermedhjælper
Afdeling:
Kommunikation
Lykke Guldbrandt
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Syd
Mobil:
29 10 31 30
Mansoor Siddiqi
IT-chef
Afdeling:
IT
Mobil:
40 84 24 57
Marianne Holten-Jensen
Regnskabsmedarbejder
Afdeling:
Sekretariat og økonomi, Sponsorer og indsamling
Mobil:
51 59 72 81
Mette Skovgaard
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Nord
Mobil:
29 44 25 55
Michael Frandsen Hansen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Syd
Mobil:
23 99 57 77
Michael Møllgaard Nielsen
Elitechef
Afdeling:
Ledelse, Elite, Team Øst
Mobil:
20 82 02 69
Mogens Jensen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Nord
Mobil:
20 33 50 40
Morten Halvorsen
Tennis
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
61 55 38 98
Niels Christiansen
Direktør
Afdeling:
Ledelse, Sekretariat og økonomi
Mobil:
20 82 02 59
Ole Ansbjerg
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Øst
Mobil:
29 46 50 14
Peder Kjær
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Syd
Mobil:
23 81 00 27
Peter Kock Hansen
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Syd, Bredde og udvikling
Mobil:
20 32 14 18
Peter Rosenmeier
Fundraisingansvarlig
Afdeling:
Sponsorer og indsamling
Mobil:
24 48 83 18
Sarah Pedersen
Projektleder
Afdeling:
Team Syd
Mobil:
26 84 77 82
Stine Sloth Jensen
Projektleder (Barselvikar)
Afdeling:
Team Nord
Mobil:
61 18 57 03
Søren Jul Kristensen
Breddechef
Afdeling:
Ledelse, Team Nord, Team Syd, Bredde og udvikling
Mobil:
20 30 60 88
Thomas Pedersen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Øst
Mobil:
51 59 72 78
Torben Nygaard
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Nord
Mobil:
24 91 44 85
Torben Søderberg
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Øst
E-mail:
torben@muddy.dk
Mobil:
26 70 59 69
Trine Margrethe Jensen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Øst
Mobil:
51 59 72 77
Troels Højbjerre
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Team Øst
E-mail:
Visti Lindemann
Alpint skiløb
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
30 24 07 30
Zenta Kirstejn Johansen
Idrætskonsulent
Afdeling:
Team Syd, Bredde og udvikling
Mobil:
51 51 15 02