50 Års Jubilæumslogo 1971 2021 Bredformat Lys

Kontakt

Her kan du finde en oversigt over alle Parasport Danmarks ansatte listet i alfabetisk rækkefølge. Du kan også klikke dig ind på hver enkelt afdeling eller bruge søgefeltet.

Parasport Danmarks medarbejdere er placeret i tre kontorer:

Brøndby
Idrættens Hus, 2605 Brøndby, mail: broendby@parasport.dk

Viborg
Skottenborg 12-14, 8800 Viborg, mail: viborg@parasport.dk

Vejle 
Vedelsgade 25, 3. sal, 7100 Vejle, mail: vejle@parasport.dk

John Petersson
Formand
Afdeling:
Bestyrelse
Mobil:
20 40 39 60
Jens Boe Nielsen
Næstformand
Afdeling:
Bestyrelse
Mobil:
26 32 58 99
Asger Lind Krebs
Økonomiansvarlig
Afdeling:
Bestyrelse
Mobil:
23 92 62 60
Lene van der Keur
Formand for Breddeudvalget
Afdeling:
Bestyrelse
Mobil:
23 71 25 98
Svenn Folkmann
Formand for Eliteudvalget
Afdeling:
Bestyrelse
E-mail:
sfo@adslhome.dk
Mobil:
40 27 25 28
Jan S. Johansen
Formand for Udviklingsudvalget
Afdeling:
Bestyrelse
Mobil:
26 28 89 55
Even Falk Magnussen
Bestyrelsesmedlem
Afdeling:
Bestyrelse
Mobil:
20 98 65 99
Jannie Hammershøi
Bestyrelsesmedlem
Afdeling:
Bestyrelse
Mobil:
23 40 92 10
Tine Rindum Teilmann
Bestyrelsesmedlem
Afdeling:
Bestyrelse
E-mail:
trt@pc.dk
Mobil:
20 61 18 07
Visti Lindemann
Alpint skiløb
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
30 24 07 30
Jesper Hvalsøe
Cykling
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
20 80 10 05
Ken Kjøller Andersen
Goalball - Damer
Afdeling:
Landstræner
Joachim Alstrøm
Goalball - Herrer
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
31 19 91 94
Kristian Otto Ipsen
Goalball - Herrer
Afdeling:
Landstræner
Jason Jay Regier
Kørestolsrugby
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
51 42 39 48
Astrid Gemal
Ridning
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
21 45 35 36
Jonas Jacobsson
Skydning
Afdeling:
Landstræner
Jens Møllenberg
Skydnng - Landsholdschef
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
40 27 92 83
Bjarne Kragh
Svømning
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
31 72 48 07
Bjarne Johansen
Taekwondo
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
40 53 77 00
Morten Halvorsen
Tennis
Afdeling:
Landstræner
Mobil:
61 55 38 98
Ivan Løvstrup
Direktør
Afdeling:
Organisation & Ledelse
Mobil:
24 60 40 60
Niels Christiansen
Direktør
Afdeling:
Organisation & Ledelse
Mobil:
20 82 02 59
Søren Jul Kristensen
Breddechef
Afdeling:
Organisation & Ledelse
Mobil:
20 30 60 88
Michael Møllgaard Nielsen
Elitechef
Afdeling:
Organisation & Ledelse
Mobil:
20 82 02 69
Anette Svejstrup
Afdeling:
Bredde og Motion, Event
Mobil:
20 99 03 44
Peter Rosenmeier
Afdeling:
Forretning
Mobil:
24 48 83 18
Sarah Pedersen
Afdeling:
Klubber og kommuner
Mobil:
26 84 77 82
Jørn Erik Simonsen
Afdeling:
Bredde og Motion, Klubber og kommuner
Mobil:
20 77 57 59
Jens Winther
Afdeling:
Klubber og kommuner
Mobil:
20 15 44 48
Anders Dehlholm
Atletik
Afdeling:
Landstræner, Bredde og Motion, Klubber og kommuner
Mobil:
20 32 42 26
Ane Rønn Johansson
Kommunikationskonsulent
Afdeling:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
22 36 10 93
Line Krag Mortensen
Studentermedhjælper - Kommunikation
Afdeling:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
92 43 40 67
Jannik Lund Andersen
Kommunikationskonsulent
Afdeling:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
51 27 17 60
Bjarne Sten Jensen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
29 33 20 40
Burhan Yurtseven
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
21 67 93 88
Dan Lam
Grafiker
Afdeling:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
51 59 72 86
Nikolaj Jartved
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Kommunikation, IT & grafik
Janni Due Lassen
Grafiker
Afdeling:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
51 59 72 90
Abu Shadat Md. Sohab
IT-supporter og administrator
Afdeling:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
92 43 27 27
Sebastian Thornberg Bergholt
Afdeling:
Kommunikation, IT & grafik
Mobil:
24 34 06 00
Stine Sloth Jensen
Afdeling:
Bredde og Motion, Rekruttering
Mobil:
61 18 57 03
Torben Nygaard
Afdeling:
Event, Rekruttering
Mobil:
24 91 44 85
Mansoor Siddiqi
Afdeling:
Event, Kommunikation, IT & grafik, Sportsmedicin
Mobil:
40 84 24 57
Michael Frandsen Hansen
Afdeling:
Event, Kommunikation, IT & grafik, Sportsmedicin
Mobil:
23 99 57 77
Jonas Schmidt Christensen
Afdeling:
Forretning, Talent og elite
Mobil:
21 25 30 58
Christoffer Petersen
Bordtennis
Afdeling:
Landstræner, Talent og elite
Mobil:
51 59 72 91
Lykke Guldbrandt
Afdeling:
Sportsmedicin, Talent og elite
Mobil:
29 10 31 30
Bo Petersen
Afdeling:
Event, Talent og elite
Mobil:
51 59 72 76
Line Damkjær Kruse
Afdeling:
Rekruttering, Talent og elite
Mobil:
51 28 71 35
Allan Jensen
Afdeling:
Rekruttering, Udvikling
Mobil:
40 11 49 81
Alex Skærlund
Afdeling:
Bredde og Motion, Udvikling
Mobil:
51 59 72 75
Mogens Jensen
Afdeling:
Bredde og Motion, Event, Udvikling
Mobil:
20 33 50 40
Thomas Pedersen
Afdeling:
Rekruttering, Udvikling
Mobil:
51 59 72 78
Teis Gröflin Corneliussen
Afdeling:
Udvikling
Mobil:
40 18 17 20
Gitte Olesen
Afdeling:
Økonomi & HR
Mobil:
51 59 72 80
Marianne Holten-Jensen
Afdeling:
Event, Forretning, Økonomi & HR
Mobil:
51 59 72 81
Annette Duch
Afdeling:
Klubber og kommuner, Økonomi & HR
Mobil:
51 59 72 72
Connie Jensen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Øvrige
Anne-Dorte Andersen
Idrætskonsulent
Afdeling:
Øvrige
Mobil:
21 34 44 24
Martin Rix Sørensen
Idrætsmedarbejder
Afdeling:
Øvrige
Mobil:
23 72 71 06
Arne Mikkelsen
Idrætskonsulent
Afdeling:
Øvrige
Mobil:
51 55 98 55
Ricky Nielsen
Afdeling:
Rekruttering, Øvrige
Mobil:
22 22 61 59
Trine Margrethe Jensen
Afdeling:
Talent og elite, Øvrige
Mobil:
51 59 72 77