Der blev ikke fundet nogle søgeresultater
-
Ballerup Orienteringsklub
https://parasport.dk/klubber/klubsoegning/ballerup-orienteringsklub-973 -
CP Danmark
https://parasport.dk/klubber/klubsoegning/cp-danmark-7241 -
Team Nibo Kørestolsdans
https://parasport.dk/klubber/klubsoegning/team-nibo-koerestolsdans-5079 -
Team 2010
https://parasport.dk/klubber/klubsoegning/team-2010-1061 -
Team Esbjerg HK
https://parasport.dk/klubber/klubsoegning/team-esbjerg-hk-1975 -
Team Faxe Håndbold
https://parasport.dk/klubber/klubsoegning/team-faxe-haandbold-1916 -
Hillerød G.& I., Bordtennis
https://parasport.dk/klubber/klubsoegning/hilleroed-g-i-bordtennis-5100 -
Brønderslev Rideklub
https://parasport.dk/klubber/klubsoegning/broenderslev-rideklub-8302 -
Brøndby Judo Klub
https://parasport.dk/klubber/klubsoegning/broendby-judo-klub-929 -
Tune IF 1924
https://parasport.dk/klubber/klubsoegning/tune-if-1924-1379
-
Danmarks Bløderforening
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/danmarks-bloederforening-2188 -
Foreningen for Stammere i Danmark
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/foreningen-for-stammere-i-danmark-2200 -
Ordblinde/Dysleksiforeningen i Danmark
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/ordblinde-dysleksiforeningen-i-danmark-2212 -
CP Danmark
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/cp-danmark-102336 -
Adam Kristoffersen
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/adam-kristoffersen-81136 -
Joakim Thaisen Ljungdahl
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/joakim-thaisen-ljungdahl-86805 -
Maiken Eskildsen
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/maiken-eskildsen-103312 -
Marianne Breum
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/marianne-breum-95117 -
Danmarks Psoriasis Forening
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/danmarks-psoriasis-forening-2189 -
Søren Crone Mellerup
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/soeren-crone-mellerup-87251 -
Nina Breum
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/nina-breum-95116 -
Anita Hellemose
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/anita-hellemose-95106 -
Bettina Dau Frederiksen
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/bettina-dau-frederiksen-86774 -
Mette Thomsen
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/mette-thomsen-103413 -
Kenneth Bech
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/kenneth-bech-78172 -
Dennis Storgaard
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/dennis-storgaard-77593 -
Jens Boe Nielsen
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/jens-boe-nielsen-1439 -
Anette Svejstrup
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/anette-svejstrup-2553 -
John Petersson
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/john-petersson-1456 -
Lene van der Keur
https://parasport.dk/om-parasport-danmark/kontakt/medarbejdere/lene-van-der-keur-1508
FORKORTELSE MESTERSKAB
FM
=
Forbundsmesterskab
DM
=
Danmarksmesterskab
NM
=
Nordisk mesterskab
EM
=
Europamesterskab
VM
=
Verdensmesterskab
PL
=
Paralympiske Lege
april 2024
Dato | Sport | Beskrivelse | Handicap |
---|---|---|---|
05.04 – 07.04 | Hockey | FM I Hal-Hockey , Haslev , Danmark | Fysiske handicap |
05.04 – 07.04 | Fodbold | Landsholdssamling - Fodbold , Brønderslev , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Andre særlige behov |
06.04 | Håndbold | Special Olympics Håndboldturneringen - Region 1 - Regionsmesterskab , Frederikshavn , Danmark | Udviklingshandicap |
13.04 | Håndbold | Landsmøde , Vejle , Danmark | Udviklingshandicap, Andre særlige behov |
19.04 – 21.04 | Skydning | DM FM Paraskydning , Ved Kohaven 9, Nykøbing Falster , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap |
20.04 | Powerchair Football | Powerchair Football - turnering , Aalborg , Danmark | Fysiske handicap |
20.04 | Boccia | Årsmøde , Erritsø Idrætscenter , Danmark | Fysiske handicap |
21.04 | Fodbold | Fodboldturnering 2023/2024 Nord - Runde 3 , Randers , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Andre særlige behov |
27.04 | Atletik, Frame Running | Glostrup Games 2024 , Glostrup , Danmark | Fysiske handicap |
27.04 | Fodbold | Fodboldturnering 2023/2024 Syd - Runde 3 , Esbjerg , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Andre særlige behov |
27.04 | Fodbold | Fodboldturnering 2023/2024 Øst - Runde 3 , Glostrup , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Andre særlige behov |
maj 2024
Dato | Sport | Beskrivelse | Handicap |
---|---|---|---|
05.05 | Svømning | Paramesterskab Kortbane , Horsens , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Synshandicap, Andre særlige behov |
08.05 | Fodbold | Special Olympics Skolefodboldstævne , Silkeborg , Danmark | Udviklingshandicap, Andre særlige behov |
15.05 | Fodbold | Special Olympics Skolefodboldstævne , Brøndby , Danmark | Udviklingshandicap, Andre særlige behov |
24.05 – 26.05 | Bordtennis, Svømning, Ridning, Atletik, Boccia, Floorball, Gymnastik, Fodbold, Bowling, Håndbold, Badminton, Golf, Triatlon |
Special Olympics Idrætsfestival 2024
, Frederikshavn
, Danmark
Download |
Udviklingshandicap |
25.05 | Powerchair Football | Powerchair Football - turnering , Aarhus , Danmark | Fysiske handicap |
25.05 | Atletik, Frame Running | Herning Games 2024 , Herning , Danmark | Fysiske handicap |
31.05 – 02.06 | Fodbold | Landsholdssamling - Fodbold , Belling , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Andre særlige behov |
juni 2024
Dato | Sport | Beskrivelse | Handicap |
---|---|---|---|
31.05 – 02.06 | Fodbold | Landsholdssamling - Fodbold , Belling , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Andre særlige behov |
08.06 | Svømning | Forbundsmesterskab - Langbane , Odense , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Synshandicap, Andre særlige behov |
15.06 – 16.06 | Atletik, Frame Running | Copenhagen Open , København , Danmark | Fysiske handicap |
15.06 | Fodbold | Fodboldturnering 2023/2024 - DM , Odense , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Andre særlige behov |
juli 2024
Dato | Sport | Beskrivelse | Handicap |
---|---|---|---|
07.07 – 14.07 | Atletik, Frame Running | Frame Running Development Camp & Cup 2024 for alle , København , Danmark | Fysiske handicap |
11.07 – 13.07 | Atletik, Frame Running | World Abilitysport International Cup 2024 , København , Danmark | Fysiske handicap |
august 2024
Dato | Sport | Beskrivelse | Handicap |
---|---|---|---|
31.08 | Fodbold | Sommerbold på Heden , Hammerum , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Andre særlige behov |
september 2024
Dato | Sport | Beskrivelse | Handicap |
---|---|---|---|
21.09 | Håndbold | Fællestræning Håndbold , Jylland , Danmark | Udviklingshandicap |
22.09 | Atletik, Frame Running | Greve afslutningsstævne / DM Para-atletik , Greve , Danmark | Fysiske handicap |
22.09 | Håndbold | Fællestræning Håndbold , Sjælland , Danmark | Udviklingshandicap |
november 2024
Dato | Sport | Beskrivelse | Handicap |
---|---|---|---|
02.11 – 03.11 | Kørestolsrugby | Murderball Cup og DM i kørestolsrugby , Fredericia , Danmark | Fysiske handicap |
december 2024
Dato | Sport | Beskrivelse | Handicap |
---|---|---|---|
07.12 | Fodbold | Julebold på Heden (indendørs) , Herning , Danmark | Udviklingshandicap, Fysiske handicap, Andre særlige behov |